Probate Docket

Article excerpt

MONDAY NOVEMBER 10, 1986 JUDGE RAKESTRAW 9:00 A.M. P-86-552 - Est Bratcher (Mike Ragdin).

P-86-1743 - Est Driskell (Chuck Dollarhide).

P-85-512 - Est Lamont Zachery (Pat Chesley).

P-86-1747 - Est Lela Sanders (Fred Vaughn.

P-40-256 - Est Nelta May Sutherland (Charles Balker Jr).

P-85-648 - Est George Bryant (Jerry Jones).

P-85-2484 - Est of J C Hammontree (John Moran).

P-85-2485 - Est of Carey (John Moran).

P-86-1587 - Est of Grover Anderson (Darrell Winning).

P-83-1370 - Grdn of Gerald Bindes (B.E. Smith).

P-85-2057 - Est of Exerta Marie Woody (Bob Moore).

P-86-1860 - Est Spoon (Barry Rice).

P-86-388 - Est Trice (Hub Hyde).

P-86-1697 - Est Mayo (Rick Moore).

P-85-1869 - Est B Louise Snow (Elaine Schuster).

10:00 A.M. P-86-1444 - Est. of Katherine B. Stewart (Robert Stewart, Jr, Frank Kivel).

1:30 P.M. P-85-1704 - Est LaRue A Dunningar (Lester Conner).

P-82-1572 - Gdn. Melton (John Morgan).

P-86-1804 - Det. Doxey Marie (Lou Jordan).

P-86-979 - Det. of Coridon Quinn & Genevieve Quinn (James Conrady).

P-86-1825 - Est. Mary Dickerson (Allene Evans).

P-83-877 - Est. of Eberle (John Schaefer).

JUDGE SMITH 9:00 A.M. P-86-1222 - Estate of Straily (John Edwards).

P-86-117 - Est. of Nance (William Brett).

P-86-12720 - Est of Hyland (John Bass).

P-85-1802 - Final Hearing-Hancock (Cheek).

P-86-374 - Est. of Lynch (John Moran).

P-84-1708 - Est. Kraker (Fred Black).

P-85-462 - Est. Lima (Barry Rice).

P-86-1807 - Est. of Vanderpool (Allen Reeves).

P-86-94 - Est. Schrack (Charles Allen).

P-86-1854 - Gdnship Oydia Cabiness (Al Hugh).

10:00 A.M. P-84-271 - Est of Pellorv Guilford Lon Lease Purchase (Kristen Juras, Mike Gassaway).

1:30 P.M. P-86-667 - Haskell J. Sharp Est (John Morgan).

P-1856 - Est Surgell (Fredrick J Hoyt).

P-86-1670 - Est of Bledsoe (R D Crowe).

{{ WEDNESDAY NOVEMBER 12, 1986 JUDGE RAKESTRAW 9:00 A.M. P-82-746 - Grdn of Willie Mae Caldwell.

P-86-185-3 - Est Ellis (Hemry/Hemry).

P-86-1164 - Est Mertie Mason (Jim Stout).

P-76-1388 - Est Michael Gann (John Morgan/Jimmie Schnorr).

P-86-754 - Est Lafiey Howard (Brady Hunt).

P-86-1808 - Est Glenn Ruse Booker (Wayne Baws).

P-86-1814 - Det of Omer Barnes, Jr (Andrew Wood).

9:30 A.M. P-81-1921 - Est Stinchcomb (Burne Bowman/Jonathan Burch).

1:30 P.M. Deposition of Mabel Wyont (Tom Woody).

JUDGE SMITH 9:00 A.M. P-86-594 - Est of Helen P Hoffman (Terry T Wiens).

P-85-252 - Est of Brandt (Alpern).

P-86-0098 - Est Louis Ronchetto (Stephen DeGusti).

P-86-1706 - Ests Lavena & Lee Carney (R. Thomas Lay).

P-84-2330 - Ret of sale oil & gas lease (Jidge Verity).

P-86-1736 - Est of Sparks (Paul Walters).

P-86-1026 - Est of Salisbury (Hansen).

P-86-1874 - Est Aaron Nieman (Al Peegle).

1:30 P.M. P-85-633 - Gdn Hickey (Allen Massic).

P-85-1237 - Final Acc Est Lewis (Mark Wright).

P-86-1878 - Est Genzer (prob of will) (Beck Harp).

P-86-536 - Sum Adm Townsend (Susan Brown). …