Newspaper article Evening Chronicle (Newcastle, England)

Who Plays Where Tomorrow

Newspaper article Evening Chronicle (Newcastle, England)

Who Plays Where Tomorrow

Article excerpt

COOK AN TURNBULL CRAMLINGTON AND DISTRICT SUNDAY LEAGUE Subsidiary Cup - second round: Cramlington Phoenix v Dinnington Village, Jesmond Lonsdale v Cramlington Village SC, Killingworth Station v Seaton Delaval Procter and Gamble, North Shields Formica v Amici Forest Hall, Seghill SC v New Hartley Community, Shankhouse United v Dudley and Weetslade.

Premier Division: Blyth Sports and Social v Seaton Sluice SC, North Shields Billy Mill v Seaton Burn Moorhouse.

MORPETH SUNDAY LEAGUE George Cave Memorial Cup - first round: Bedlington Station v Amble Dock, Blackthorn Rovers v Morpeth Riverside Lodge, Block and Tackle v Bomarsund, Guide Post SC v Castington, North End Trap v Ellington, Sporting Club of Morpeth v Felton FC, Stobswood Welfare v Lynemouth, Woodhorn Lane v Amble Pier 81.

Division Two: Bedlington Railway v Ash Booze Brothers, East Chevington v Bedlington Barrington.

Division Three: Newbiggin Bankhouse v Morpeth Chantry, River Coquet v Base FC Ashington.

NORTH EAST SUNDAY LEAGUE Bob Younger Association Cup - second round: Tynemouth Social v Springbank Social, Willows v Throckley United, Westfield Social v Blue Star Social, Turnpike v Greenside, Lemington Social v Daisy Hill.

Charlie Taylor Cup - second round: Lemington Labour v Dog and Parrot, Wallsend Engineers v Sea Horse, Old Hundred v Wallsend Comrades, PS Lord Clyde v West Denton.

Gaskell Irons Cup - second round: Corner House v Wallsend Town A. Premier Division: Slatyford Tenants v Spy Bar, St Peters Social v Walker Jubilee.

B Division: Kenton Club v St Joseph's, Scotswood Social v Crofters Lodge.

C Division: St Dominic's v Northumbrian Piper, Byker Bees v Hotspur, Blucher Social v Balloon, New Marlborough Social v Red House.

D Division: Hazlerigg Victory v Three Bulls Heads, South Gosforth Social v The Bush.

E Division: Tyneview Park v Lemington Park, West End v Rosehill Social, Worswick Street v The Wheatsheaf, North Tyne v Fawdon Park, The County v New Rising Sun.

F Division: St Andrew's Snrs v Lochside, TW Metro v Wallsend Ship, Punchbowl v The Bedroom, Spital House v Westerhope Excelsior.

SYNERGY BLYTH AND WANSBECK SUNDAY LEAGUE Premier Division: Blyth Comrades v Burradon and New Fordley, Rockcliffe Arms Whitley Bay v Blyth Royal Tavern, The Eagle Blyth v Newbiggin, Whitley Bay Cibos v Ashington RAOB. …

Search by... Author
Show... All Results Primary Sources Peer-reviewed

Oops!

An unknown error has occurred. Please click the button below to reload the page. If the problem persists, please try again in a little while.