Newspaper article The Florida Times Union

High Schools

Newspaper article The Florida Times Union

High Schools

Article excerpt

High schools

Baseball

Regional Quarterfinals

Tuesday's games

CLASS 1A

Tallahassee John Paul II at Paxton; Laurel Hill at Quincy Munroe; Ocala St. John Lutheran at Eagle's View; Arlington Country Day at Lecanto Seven Rivers Christian; Bradenton Manatee HEAT at Tampa Cambridge; St. Petersburg Canterbury at Sarasota Christian; West Palm Beach Summit Christian at Titusville Temple Christian; Palm Bay Covenant Christian at Lake Worth Trinity Christian; Windermere Prep at Deltona Trinity Christian; South Daytona Warner Christian at Winter Garden Foundation Acad.; Tampa Citrus Park Christian at Winter Haven All Saints'; Lakeland Sonrise Christian at Bradenton Christian; Hollywood Sheridan Christian at Boca Raton Christian; Boynton Beach Lake Worth Christian at Pompano Beach Highlands Christian; Islamorada Island Christian at Brito Miami Private; Hialeah Champagnat at Miami Christian.

CLASS 2A

Southport Bozeman at Jay; Bratt Northview at Bonifay Holmes Co.; Tallahassee Maclay at Port St. Joe; Wewahitchka at Tallahassee North Florida Christian; Tampa Prep at Lakeland Christian; Lakeland Santa Fe Catholic at Spring Hill Bishop McLaughlin; Fort Myers Evangelical Christian at St. Petersburg Shorecrest Prep; St. Petersburg Northside Christian at Naples Community School; Trinity Christian at Gainesville P.K. Yonge; Chiefland at Providence; Winter Park Trinity Prep at Orlando Orangewood Christian; Daytona Beach Father Lopez at Orlando First Academy; Fort Lauderdale Calvary Christian at Delray Beach American Heritage; West Palm Beach King's Academy at Coral Springs Christian; Miami Trinity Prep at Miami Florida Christian; Miami Country Day at Miami Westminster Christian.

CLASS 3A

Madison Madison Co. at Pensacola Catholic; Panama City Bay at Tallahassee Rickards; Lake Butler Union Co. at Bolles; Episcopal at Baker Co.; Tampa Catholic at Fort Meade; Lakeland McKeel at Clearwater Central Catholic; Fort Myers Bishop Verot at Sarasota Cardinal Mooney; Arcadia DeSoto Co. at Cape Coral Island Coast; Mount Dora at Live Oak Suwannee; Fort White at Ocala Trinity Catholic; Satellite Beach Satellite at Orlando Bishop Moore; Orlando Lake Highland Prep at Cocoa; Coral Springs Charter at West Palm Beach Cardinal Newman; Boca Raton St. Andrew's at Plantation American Heritage; Miami St. Brendan at Miami Monsignor Pace; Hollywood Chaminade at Miami Gulliver Prep.

CLASS 4A

Panama City Rutherford at Pensacola West Florida; Gulf Breeze at Crawfordvile Wakulla; Palatka at Bishop Kenny; Paxon at Ponte Vedra; Bradenton Lakewood Ranch at Tampa Jefferson; Tampa Jesuit at Seminole Osceola; Naples Palmetto Ridge at Cape Coral Mariner; Fort Myers Cypress Lake at Naples Barron Collier; St. Cloud at Dunnellon; Ocala Lake Weir at Eustis; Brooksville Nature Coast at Wesley Chapel; New Port Richey Mitchell at Brooksville Hernando; Fort Pierce Central at Merritt Island; Melbourne Eau Gallie at Fort Pierce Lincoln Park; Hialeah Gardens Mater Academy at Southwest Ranches Archbishop McCarthy; Fort Lauderdale Cardinal Gibbons at Miami Belen Jesuit. …

Search by... Author
Show... All Results Primary Sources Peer-reviewed

Oops!

An unknown error has occurred. Please click the button below to reload the page. If the problem persists, please try again in a little while.