Newspaper article The Florida Times Union

Girls Basketball; District Tournaments

Newspaper article The Florida Times Union

Girls Basketball; District Tournaments

Article excerpt

DISTRICT 1-8A

AT MANDARIN

Teams: Flagler Palm Coast, Mandarin, Sandalwood

Schedule: Wednesday, Mandarin vs. Sandalwood, 7 p.m.; Saturday, Mandarin/Sandalwood winner vs. Flagler Palm Coast, 7 p.m.

DISTRICT 2-7A

AT ENGLEWOOD

Teams: Englewood, First Coast, Fleming Island, Fletcher, White

Schedule: Tuesday, White vs. Fletcher. 6 p.m.; Thursday, White/Fletcher winner vs. Fleming Island, 6 p.m.; First Coast vs. Englewood, 7:30 p.m.; Saturday, semifinal winners, 7 p.m.

DISTRICT 3-6A

AT ORANGE PARK

Teams: Leon, Middleburg, Oakleaf, Orange Park, Ridgeview

Schedule: Wednesday, Ridgeview vs. Middleburg, 7 p.m.; Friday, Leon vs. Oakleaf, 6 p.m.; Ridgeview/Middleburg winner vs. Orange Park, 7:30 p.m.; Saturday, semifinal winners, 7 p.m.

DISTRICT 4-6A

AT WOLFSON

Teams: Atlantic Coast, Columbia, Lee, St. Augustine, Stanton, Wolfson

Schedule: Monday, Columbia vs. Stanton, 6 p.m.; Lee vs. Wolfson, 7:30 p.m.; Thursday, Atlantic Coast vs. Lee/Wolfson winner, 6 p.m.; St. Augustine vs. Columbia/Stanton winner, 7:30 p.m.; Saturday, semifinal winners, 7 p.m.

DISTRICT 3-5A

AT PAXON

Teams: Baker County, Bishop Kenny, Forrest, Parker, Paxon

Schedule: Thursday, Parker vs. Paxon, 6 p.m.; Baker County vs. Bishop Kenny, 7:30 p.m.; Saturday, semifinal winners, 7 p.m.

DISTRICT 4-5A

AT NEASE

Teams: Menendez, Nease, Ponte Vedra, Matanzas

Schedule: Tuesday, Menendez vs. Matanzas, 6 p.m.; Ponte Vedra vs. Nease, 7:30 p.m.; Thursday, semifinal winners, 7 p.m.

DISTRICT 5-5A

AT BARTRAM TRAIL

Teams: Bartram Trail, Clay, Creekside

Schedule: Tuesday, Creekside vs. Clay, 6 p.m.; Friday, Bartram Trail vs. Clay/Creekside winner, 7 p.m.

DISTRICT 6-5A

AT NORTH MARION

Teams: Belleview, Eastside, North Marion, Palatka

Schedule: Tuesday, Palatka vs. Belleview, 6 p.m.; Eastside vs. North Marion, 7:30 p.m.; Friday, semifinal winners, 7 p.m.

DISTRICT 3-4A

AT RIBAULT

Teams: Bolles, Episcopal, Jackson, Raines, Ribault

Schedule: Wednesday, Bolles vs. Episcopal, 6 p.m.; Friday, Raines vs. Jackson, 6 p.m.; Ribault vs. …

Search by... Author
Show... All Results Primary Sources Peer-reviewed

Oops!

An unknown error has occurred. Please click the button below to reload the page. If the problem persists, please try again in a little while.