Newspaper article The Florida Times Union

Scoreboard; High Schools

Newspaper article The Florida Times Union

Scoreboard; High Schools

Article excerpt

PREP FOOTBALL SCHEDULE

FLORIDA

(ALL GAMES AT 7 P.M. UNLESS NOTED)

THURSDAY'S GAMES

Academy at the Lakes (2-5) at Old Plank Christian (2-5), 4 p.m.

Creekside (3-6) at Fleming Island (3-5), 7:30 p.m.

Englewood (3-5, 2-3 in District 3-6A) at Orange Park (2-6, 2-3)

Flagler Palm Coast (6-2, 2-1 in District 1-8A) at Mandarin (6-2, 2-1)

Gainesville Buchholz (3-5, 1-2 in District 3-7A) at Atlantic Coast (5-3, 1-2)

Parker (0-8, 0-5) at White (7-1, 5-0)

Potter's House (3-5) at Bishop Snyder (3-4)

Sandalwood (4-4, 1-2 in District 1-8A) at First Coast (8-0, 3-0)

St. Augustine (7-1, 3-0 in District 4-6A) at Matanzas (3-5, 0-3)

St. Joseph (5-3) at Florida Deaf (5-3)

Trinity Christian (5-2, 1-0 in District 1-3A) at Providence (7-1, 1-0)

Wolfson (1-7, 1-5 in District 3-5A) at Ribault (6-2, 5-1)

Yulee (4-4, 2-4 in District 3-5A) at Stanton (0-8, 0-6)

FRIDAY'S GAMES

Bartram Trail (4-3, 0-2 in District 4-6A) at Nease (4-4, 1-2)

Bishop Kenny (6-1, 5-1 in District 3-5A) at Baker County (4-5, 3-3)

Bolles (6-2, 2-1 in District 3-4A) at West Nassau (5-3, 2-1), 7:30

Eagle's View (5-4, 1-3 in District 2-2A) at Christ's Church (0-8, 0-4)

Episcopal (6-2) at Hilliard (4-4)

Fletcher (5-3, 2-1 in District 3-7A) at Oakleaf (8-0, 3-0)

Harvest Community (2-6, 2-2 in District 2-2A) vs. Duval Charter (6-1, 3-1), at Mandarin Athletic Association

Hernando Christian (3-5) at First Coast Christian (5-2), 7:30

Jackson (1-7, 0-3 in District 3-4A) at Baldwin (1-7, 0-3)

Keystone Heights (0-7, 0-3 in District 4-4A) at Bradford (1-7, 1-2), 7:30

Madison County (6-3, 2-0 in District 2-4A) at Fernandina Beach (1-7, 0-1)

Menendez (4-4, 1-2 in District 4-5A) at Ridgeview (4-4, 1-2)

Middleburg (3-5, 2-3 in District 3-6A) at Columbia (6-2, 4-1), 7:30

Paxon (4-4, 3-3 in District 3-5A) at Westside (5-4, 5-1)

Ponte Vedra (3-5, 1-2 in District 4-5A) at Palatka (3-4, 1-2), 7:30

St. Johns Country Day (6-1) at Beacon of Hope (0-7)

Taylor County (4-5, 1-1 in District 2-4A) at Fort White (4-3, 1-1), 7:30

Union County (6-2, 2-1 in District 7-1A) at Williston (1-7, 0-3), 7:30

University Christian (5-3, 4-0 in District 2-2A) vs. Cedar Creek Christian (4-4, 2-2), at SOS Academy.

Bye Week: Arlington Country Day, Clay, Raines, Seacoast Christian, Temple Christian.

GEORGIA

FRIDAY'S GAMES

(ALL GAMES AT 7:30 P.M.)

Brunswick (5-3, 4-2 in Region 3-AAAAA) at Bradwell Institute (0-8, 0-6)

Clinch County (5-3, 4-1 in Region 2-A) at Charlton County (7-1, 4-1)

Lee County (7-1, 2-1 in Region 1-AAAAAA) at Camden County (5-3, 0-3)

South Effingham (4-4, 3-3 in Region 3-AAAAA) at Ware County (8-0, 6-0)

Statesboro (2-6, 2-4 in Region 3-AAAAA) at Glynn Academy (5-3, 4-2)

VOLLEYBALL

BISHOP KENNY D. …

Search by... Author
Show... All Results Primary Sources Peer-reviewed

Oops!

An unknown error has occurred. Please click the button below to reload the page. If the problem persists, please try again in a little while.