Newspaper article St Louis Post-Dispatch (MO)

Basketball Tournament Schedule, Results

Newspaper article St Louis Post-Dispatch (MO)

Basketball Tournament Schedule, Results

Article excerpt

ILLINOIS BOYS

CLASS 2A CARLINVILLE REGIONAL

Championship

Nashville 52, Piasa Southwestern 29

CLASS 2A HILLSBORO REGIONAL

Championship

Wesclin 74, Hillsboro, Illinois 66

CLASS 2A GIBAULT REGIONAL

Championship

Alton Marquette 54, Gibault 48

CLASS 1A MOUNT OLIVE REGIONAL

Championship

M-E Lutheran 66, Madison, Illinois 63

CLASS 1A GREENFIELD REGIONAL

Championship

Carrollton, Illinois 46, Winchester 45

CLASS 1A VALMEYER REGIONAL

Championship

Okawville 80, Marissa 65

MISSOURI BOYS

CLASS 5 DISTRICT 1 TOURNAMENT at Poplar Bluff

First round, Saturday

Seckman vs Northwest Cedar Hill, 1:30 p.m.

CLASS 5 DISTRICT 3 TOURNAMENT at McCluer North

First round, Saturday

Haz. West vs Howell North, 11:45 a.m.

CLASS 5 DISTRICT 4 TOURNAMENT at SLUH

First round, Saturday

Hazelwood East vs Ritenour, 4:30 p.m.

CLASS 5 DISTRICT 5 TOURNAMENT at Eureka

First round, Saturday

Marquette vs Washington, 2 p.m.

CLASS 5 DISTRICT 6 TOURNAMENT at Parkway South

First round, Saturday

Summit vs Kirkwood, 2 p.m.

CLASS 5 DISTRICT 7 TOURNAMENT at Lindbergh

First round, Saturday

Mehlville vs Oakville, 2:30 p.m.

CLASS 4 DISTRICT 1 TOURNAMENT at Ste. Genevieve

First round, Saturday

Perryville vs Dexter, 6:30 p.m.

Ste. Gen. vs Cape Notre Dame, 3:30 p.m.

CLASS 4 DISTRICT 2 TOURNAMENT at Hillsboro

First round, Saturday

Potosi vs North County, 2:30 p.m.

Festus vs De Soto, 1:15 p.m.

CLASS 4 DISTRICT 3 TOURNAMENT at Lutheran South

First round, Saturday

Affton vs Lutheran South, 12:45 p.m.

Windsor vs Gateway STEM, 2:30 p.m.

CLASS 4 DISTRICT 4 TOURNAMENT at Clayton

First round, Saturday

Normandy vs University City, 10 a.m.

Soldan vs Clayton, 11:30 a.m.

CLASS 4 DISTRICT 5 TOURNAMENT at Parkway Central

First round, Saturday

John Burroughs vs Priory, 3:15 p.m.

Parkway North vs Westminster, 5 p.m.

CLASS 4 DISTRICT 6 TOURNAMENT at St. Clair

First round, Saturday

Union vs Pacific, 4 p.m.

St. Clair vs Borgia, 5:30 p.m.

CLASS 3 DISTRICT 4 TOURNAMENT at Valley Park

Championship, Saturday

Hancock vs Whitfield, 3 p.m.

CLASS 3 DISTRICT 6 TOURNAMENT at Orchard Farm

Championship

Northwest Academy 81, Lutheran North 54

CLASS 3 DISTRICT 7 TOURNAMENT at Montgomery County

Championship, Saturday

OF Christian vs Montgomery County, 1 p. …

Search by... Author
Show... All Results Primary Sources Peer-reviewed

Oops!

An unknown error has occurred. Please click the button below to reload the page. If the problem persists, please try again in a little while.